adplus-dvertising

Portugalský prezident sľubuje otvoriť hranice EÚ miliónom Afričanov

Počas prejavu na fóre ekonómov portugalsky hovoriacich miest, ktorý sa konal v Lisabone, Marcelo Rebelo de Sousa, portugalský prezident povedal, že je pre voľný pohyb občanov v rámci spoločenstva CPLP.

Spoločenstvo portugalsky hovoriacich krajín CPLP je združenie deviatich štátov, v ktorých je úradným alebo jedným z úradných jazykov portugalčina. Portugalčinou hovorí na svete 270 miliónov ľudí. CPLP je ekvivalent anglického spoločenstvo Commonwealth alebo Francúzskeho spoločenstva. CPLP tvoria štáty bývalých portugalských kolónií.

Na tej istej konferencii portugalský prezident vyhlásil, že sa jedná o „ďalšiu veľkú výzvu“ pre CPLP. „Každý z občanov našich štátov musí v tomto spoločenstve cítiť brata. Ak máte pocit, že ste len nevlastný brat, tak zlyhávame, „povedal de Sousa.

CPLP sú mestá, bývalé portugalské kolónie, kde sa hovorí portugalčinou. V roku 2018 by to malo byť 270 000 000 ľudí podla wikipedia.org

„Mám pocit, že existuje priaznivá nálada pre naplnenie voľného pohybu,“ pokračoval portugalský prezident.

„Myslím, že návrh bude schválený na summite CPLP v roku 2020 v Angole,“ povedal portugalský prezident.

Predseda portugalskej vlády António Costa zdôraznil, že sú možné dva prípady, pôvodne navrhnuté Portugalskom, kedy „uznanie slobody pobytu by znamenalo, že by vízum bolo zbytočné“ alebo „uznanie kompetencií a kvalifikácií a prenosnosť sociálnych práv“.

Tento navrhovaný nepríčetný voľný pohyb sa týka občanov niektorých najchudobnejších, najnásilnejších a krajín s najnižším IQ na svete, čo by úplne zničilo Portugalsko a tiež EÚ, ako ju poznáme, niektoré prípady sú napríklad vidieť vo Veľkej Británii, kde väčšina portugalských zločincov v britskom hlavnom meste je vlastne afrického pôvodu, ale s portugalským pasom, čo ukazuje, ako sú vlastne portugalské a britské migračné a štátne systémy porušené.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

defendeurope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.