Portugalsko má 87% zaočkovanosť a ide do stavu núdze, či sprísňuje opatrenia - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Portugalsko má 87% zaočkovanosť a ide do stavu núdze, či sprísňuje opatrenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď má Portugalsko jednu z najväčších zaočkovaností vo svete, od stredy tam platí núdzový stav a opäť sa zavádzajú rúška v uzavretých priestoroch.

Nočné kluby, nemocnice, domovy dôchodcov a športové podujatia musia od návštevníkov vyžadovať negatívny test na koronavírus, aj keď sú zaočkovaní. Na základe nových pravidiel väčšina ľudí prichádzajúcich do Portugalska musí na letiskách, v prístavoch a na pozemných hraniciach predložiť negatívny výsledok testu na koronavírus.

Miera zaočkovanosti v Portugalsku je 87% a odborníci sú presvedčení, že práve to chráni krajinu pred silnou vlnou infekcii.

Avšak počet hospitalizovaných pacientov s covidom od septembra rastie aj v Portugalsku. V utorok úrady krajiny nahlásili 2 907 nových infekcií a 15 úmrtí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *