adplus-dvertising

Pomsta za vyhostených diplomatov? Rusko zakázalo slovenskú hydinu!

Len pár dní po tom, čo Slovensko vyhostilo ruských diplomatov, prichádza správa, že Rusko zakázalo dovoz slovenskej hydiny do krajiny. Aj keď oficiálny dôvod je iný, je veľmi pravdepodobné, že to v skutočnosti môže mať súvis s vyhostením ruských diplomatov.

Ruská služba, ktorá má na starosti dohľad a kontrolu potravín od 23.apríla zakázala dovoz hydiny a hydinových výrobkov zo Slovenska. Oficiálne bolo rozhodnutie prijaté v súvislosti s rozšírením vysoko patogénnej vtáčej chrípky na území Európskej únie. Dôvodom zákazu bola skutočnosť, že Slovensko dlhodobo nereaguje na žiadosť o zaslanie materiálov a opatrení prijatých v krajine na zabránenie šírenia vtáčej chrípky.

„To nám neumožňuje plne overiť spoľahlivosť súladu predpisov slovenskej veterinárnej služby s požiadavkami EAEU, pri osvedčovaní hydinových výrobkov zasielaných do Ruskej federácie,“ píše sa v ruskej správe, pričom toto zdôvodnenie je veľmi podobné, ako Baťovej zdôvodnenie pri Sputniku V. Informuje o tom portál aw-journal.com.

Zákaz slovenskej hydiny môže mať súvis s vyhostenými ruskými diplomatmi, upozorňuje portál interfax.ru, pretože sa to odohráva v rovnakom čase.