Zo sveta

Poľský prezident pripomína, že neexistuje národ bez rodiny a nedovolí LGBTI ideológiu

Nedávno znovu zvolený poľský prezident opätovne potvrdil svoj záväzok podporovať tradičnú rodinu v komentároch spájajúcich ochranu rodiny s prežitím poľského národa.

48-ročný prezident Andrzej Duda poskytol rozhovor stanici EWTN, keď bol minulý týždeň prijatý vo Vatikáne.

„Nie je národa, nie je štátu bez rodiny s deťmi, čo zase prináša obnovu generácií, čo znamená, že národ zostáva a môže vytvoriť štát,“ povedal Duda.

„Ak sa niekto považuje za poľského vlastenca, ak si niekto myslí, že by Poľsko malo zostať, že by náš národ mal naďalej existovať, potom by nemalo byť pochýb o tom, že rodina má v tom všetkom zmysel. Takto budem postupovať. „

Poľský prezident tiež pripomenul EWTN, že ochrana tradičnej rodiny, definícia manželstva ako zväzku muža a ženy a právo rodičov vychovávať svoje deti podľa svojho presvedčenia sú zakotvené v poľskej ústave.

„Konám len v súlade s poľskou ústavou,“ Duda odpovedal na otázku týkajúcu sa odporu Európskej únie.

„A bez váhania o tom diskutujem s Európskou úniou. Ale ja pracujem, slúžim Poľsku, je to moja povinnosť. A to, ako to riešia politici v iných krajinách a iní prezidenti, je ich výsadou. A sú to ich spoločnosti, ktoré ich vedú k zodpovednosti. To je môj prístup. A je to tiež kresťanský prístup. „

Prezident Duda začal svoju nedávnu úspešnú kandidatúru na ochranu poľskej rodiny pred tým, čo niektorí poľskí politici nazývajú „cudzou“ alebo „západnou“ LGBT ideológiou. Vo svojej „Rodinnej karte“ (zoznam pokynov) Duda sľúbil, že zabráni adopcii detí homosexuálmi a bude držať „propagandu LGBT ideológie“ mimo verejné inštitúcie. Trval tiež na práve rodičov určiť „ducha“, ktorý bude formovať ich deti, a sľúbil podporu výchovy detí doma.

Začiatkom tohto mesiaca, Duda bol prvým poľským prezidentom, ktorý sa zúčastnil každoročného Pochodu za život a rodinu vo Varšave.