Poľsky politik: "Mešity si tu stavajte až vtedy, keď my si budeme kostoly u vás!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Poľsky politik: “Mešity si tu stavajte až vtedy, keď my si budeme kostoly u vás!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poľský poslanec Dominik Tarczyński opäť veľmi otvorene prehovoril o šírení islamu v Európe.

Burka by podľa neho mala byť zakázaná tak z bezpečnostných dôvodov, tak aj ako signál islamským radikálom, že nemôžu v Európe požadovať väčšie práva, než majú Európania v Saudskej Arábii. “Islamský závoj by sa mal zakázať rovnako, ako je v Saudskej Arábii zakázaný kríž”, povedal.

Tarczyński tvrdí, že vzťah Západu a islamského sveta je v súčasnosti nevyrovnaný a prehovoril o mešite, ktorú chce saudský režim vystavať vo Varšave.

“Prečo nie, ale až budú súhlasiť s tým, že Poľsko bude môcť v Saudskej Arábii vystavať katedrálu,” povedal.

Tiež žiada zákaz burky tak ako tomu je “v mnohých európskych krajinách”. Náboženskí fundamentalisti podľa neho nemôžu požadovať viac práv, než ostatní. Normálni ľudia podľa neho tiež nemôžu chodiť po ulici v kukle.

“Ak nemáte radi kresťanskú Európu, bežte do Saudskej Arábie, nech s vami jednajú tak, ako máte radi.”

“Sme si ako ľudia rovní; ak od európskych kresťanov čakáte viac, než môžu európski kresťania očakávať v islamskom svete, tak dobre, nemáte právo očakávať viac. Sme si rovní. Ak v Európe nie ste šťastní, choďte do arabských krajín, a zostaňte tam. “

“Musíme si vziať lekcie od národov, ktoré čelia obrovským následkom. Burka nemá nič spoločné s tým, ako my žijeme, nemá nič spoločné s našou identitou. Islamskí radikáli tieto práva využívajú, aby zabíjali Európanov. Tak to je, “dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *