Slovensko

Polícia ukázala, ako kontroluje nariadenia. Ľudia: Keď je vás treba, tak ako si vás niet, ale nás budete buzerovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na celom Slovensku máme lockdown, zavreté sú skoro všetky prevádzky a aj tie, ktoré Slovákom naozaj chýbajú. Či už ide o reštaurácie, pohostinstvá, fitness centrá alebo obchody s oblečením. To všetko musí byť pre pandemické nariadenia zatvorené a polícia to kontroluje.

Policajti v prešovskom kraji sa rozhodlo zverejniť video, kde hliadka dvoch policajtov takéto kontroly vykonáva. Vidíme príslušníkov zboru, ako kontrolujú rôzne prevádzky. Skúšajú otvoriť dvere, nakúkajú dnu, či niečo nevidia alebo pozerajú cez diery v plote. Ich kontrola je logická, veď ako inak majú plniť príkazy.

Ľudia v diskusii pod videom však prácu polície skritizovali. „Toto je hanba najhrubšieho zrna a vy sa s tým ešte normálne chválite na internete.. Rozum sa mi zastavil, my sme chorý policajný štát s chorou vládou…“ napísal Maroš.

Obyvateľka kraja Tereza zase napísala, že keď „naši spoluobčania sa zgrupuju bez rusok, robia bordel, tak akosi vás niet. Ale nás budete buzerovať 👏 a nezabudnite sa aj pochváliť na Fb aby vás ľudia chválili 👎

„Matovič a so svojimi ubohými poskokmi urobili zo Slovenska policajný štát. Všetko v mene zodpovednosti. Oni zodpovedne likvidujú krajinu. Nastolili diktatúru, aká tu nebola od 50. rokov“ napísala zase Viera.