Polícia kontroluje zákaz vychádzania aj bezdomovcom

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

(Aktualizácia 14:10) V Piešťanoch kontroluje polícia karanténu aj osobám, ktoré nemajú trvalý pobyt. Kontrolujú ich spolu s terénnymi pracovníčkami na miestach, kde sa obvykle zdržujú.

„Spoločne navštívili 7 miest, kde sa zdržiavajú prevažne osoby bez trvalého pobytu. Podľa informácií z mesta sa v prevažnej väčšine aj tieto osoby zúčastnili plošného testovania. Ľudia, ktorí boli pozitívni alebo sa otestovať nedali, dodržiavali pri kontrole nariadenú karanténu, a to na miestach ich obvyklého pobytu.“ informuje polícia.

Ľuďom bez domova však ponúkli aj karanténne mestečká a zdravým osobám ponúkli presun do azylového mestečka a potraviny.

„Pracovníčky z mesta ich zároveň informovali, že v prípade karantény môžu využiť zriadené karanténne mestečká. Zdravým osobám odporučili presun do azylového domu a ponúkli im trvanlivé potraviny. Polícia v rámci bežného výkonu služby zaznamenala u ľudí v rámci Trnavského kraja skôr zodpovedný prístup a pri kontrole zákazu vychádzania doposiaľ osoby nemali problém predložiť certifikát o testovaní.“

Polícia svoj nadpis neskôr opravila

Pôvodne sa v nadpise príspevku uvádzalo „„Kontroly zákazu vychádzania pokračujú: Výnimkou nie sú ani ľudia bez domova,“.

Teraz je nadpis zmenený na „Kontroly certifikátov z testovania a osveta k opatreniam: Výnimkou nie sú ani ľudia bez domova“. Celý proces zmien v príspevku je pritom stále vidieť v histórii úprav.