Policajti vo Francúzsku páchajú samovraždy a tak prišli protestovať proti otrasným podmienkam - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Policajti vo Francúzsku páchajú samovraždy a tak prišli protestovať proti otrasným podmienkam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tento týždeň sa v Paríži zišlo v uliciach asi 27 000 policajtov na protest smerovaný proti francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi kvôli nedostatku zdrojov a hrozným pracovným podmienkam.

Organizátori tohto protestu pomenovaného Pochod hnevu ho označili za “historický” aký “nebol nikdy predtým”, keď v tejto profesii pracuje po celej krajine celkom asi 150 000 ľudí.

Súčasťou protestov bolo upozorňovanie na vzostup samovrážd medzi policajtmi, kedy len od začiatku tohto roka ich samovraždu spáchalo 52, hlási portál Liberation.

Generálny tajomník SGP, tj. najväčších francúzskych policajných odborov, Yves Lefebvre povedal, že “je neuveriteľné, koľko sa nás dnes zišlo.”

“Úspechom by bolo, keby sme dostali to, čo od vlády žiadame. Zatiaľ nemáme ešte určenú návštevu, ale musí nás dnes večer prijať. A nie je to len ministerstvo, na ktoré sa útočí, ale je to aj Elyzejský palác, “dodal pán Lefebvre.

“V meste Maisons-Afort sme mali dve samovraždy policajtov za posledných osem mesiacov, ale úplne sa na nás kašle. Povedali nám o tých úmrtiach a potom sme išli domov a museli sme sa správať, ako by sa nič zlé nestalo. Za žiadne psychologické utešovanie sme im nestáli.” povedali pre noviny dve policajtky.

“Vzali sme si nepriestrelné vesty, ktoré sme museli predtým nosiť, takže dnes dúfame, že tento pochod nejaké ovocie prinesie. Nežiadame predsa modré z neba – chceme len, aby sme svoju prácu mohli odvádzať v slušných podmienkach. To kvôli nám aj kvôli lepšej ochrane obyvateľstva, “povedal ďalší policajt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *