Zo sveta

Policajti v Bruseli rozohnali orgie plné nahých mužov a medzi nimi aj Orbánovho europoslanca

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia v Belgicku rozohnala nelegálnu párty, ktorá rušila nočný kľud. Malo ísť o homosexuálne orgie, kde sa nachádzalo 25 nahých mužov a medzi nimi aj mnohí diplomati či maďarský europoslanec József Szájer zo strany Viktora Orbána.

V centre Bruselu na ulici Rue des Pierres, kde sa nachádza množstvo gaybarov, rozohnala polícia homosexuálne orgie. Táto párty sa však zapíše ho histórie, pretože sa jej zúčastnili osoby z verejného života.

Po sťažnostiach miestnych ľudí dorazili policajti do tejto lokality a našli tam 25 nahých mužov, medzi ktorými sa nachádzali aj doposiaľ neidentifikovaní diplomati a dokonca maďarský europoslanec.

Na mieste sa našlo bližšie nešpecifikované množstvo alkoholu a drog. Prominenti sa pri zatýkaní za porušovanie zákazu zhromažďovania viac ako štyroch ľudí odvolávali sa aj na svoju diplomatickú imunitu. Informujú o tom PoliticoDeutsche Welle či Newsweek.

Maďarský europoslanec chcel následne utiecť cez okno a následne odkvapovú rúru, pričom sa zranil. Polícia mu našla aj malé množstvo extázy, no bránil sa, že nie je jeho a mužom zákona navrhol, že podstúpi okamžitý text na drogy. Tí to mali odmietnuť.

Europoslanec  Jószef Szájer, je ženatý a jedným zo zakladajúcich členov maďarskej konzervatívnej strany Fidesz, ktorú riadi Viktor Orbán. Dokonca je spoluautorom konzervatívnej maďarskej ústavy.

Szájer sa po prepuknutí škandálu ešte v nedeľu vzdal funkcie europoslanca. Svoje správanie vraj ľutuje a ospravedlnil sa rodine, kolegom a voličom a vo vyhlásení uviedol, že je pripravený znášať sankcie. „Prešľap je prísne osobný, som zaň zodpovedný iba ja. Žiadam všetkých, aby to nevzťahovali aj na moju vlasť alebo na moje politické spoločenstvo,“ napísal.