Slovensko

Policajti budú mať nové oprávnenie. Spútať nás, ak odmietneme ísť k doktorovi. Načo?

Zákon o Policajnom zbore čakajú viaceré zmeny. Hovorí sa napríklad o odstránení menoviek z uniforiem policajtov či pokuty do výšky 500€ ak vulgárne urazíme strážnika.

Kotleba vo videu upozorňuje, že vláda takto pripravuje policajný štát. Policajti budú môcť napríklad pri blokovaní ciest a dopravy použiť policajných psov. Ďalšia novinka bude, že kým do dnes, aby policajti mohli vniknúť do vášho obydlia, museli mať súdny príkaz, po tejto novele im bude stačiť aj podozrenie, že vo vašom byte je týrané zviera. Šéf ĽSNS upozorňuje, že takúto zmenu budú môcť využiť na to, aby nepohodlnej osobe mohli vniknúť do bytu za iným účelom, napríklad pre uloženie odpočúvacej ploštice.

V novele má byť ďalej rozšírené oprávnenie pre policajtov, ktorí budú môcť na základe rozhodnutia lekára pri odvlečení osoby k lekárovi, použiť putá či spútavací opasok. Kotleba upozorňuje, že ak o rok bude povinné očkovanie a lekár rozhodne, že vy ako osoba sa musíte povinne zaočkovať, policajti vás budú môcť spútať, ak s tým nebudete súhlasiť.