Slovensko

Podľa Sulíka sa predčasné voľby nedajú vylúčiť: Nikdy neviete, čo sa zrodí Matovičovi v hlave

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva Richard Sulík bol hosťom v diskusnej relácii denníka SME, ktorú moderuje Zuzana Kovačič Hanzelová a hovoril o aktuálnych témach.

Sulík by dal vlastnej vláde za minulý týždeň jednotku, ako známku za to, že napríklad otvorili záhradkárstva, parlament zvolil špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, a tiež že zrušili povinnosť gastrolístkov.

Moderátorku však zaujímalo aj to, ako dlho môže vydržať vláda s lídrami, ktorí sa neustále hádajú. „Ja som pripravený takto fungovať veľmi dlho, zažil som v živote horšie veci. Toto nie je až taká dráma. Čo sa mňa týka, budem fungovať dlho. Až do volieb. S vysokou pravdepodobnosťou to budú riadne voľby, ale pri tomto chaotickom štýle vládnutia sa nedajú vylúčiť aj skoršie voľby,“ povedal Richard Sulík. Podľa šéfa SaS-ky človek nikdy nevie, „čo sa zrodí Igorovi Matovičovi v hlave“.