Podľa nových pravidiel sa rúšok nezbavíme do úplného ukončenia pandémie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Podľa nových pravidiel sa rúšok nezbavíme do úplného ukončenia pandémie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V stredu schválila vláda novú verziu Covid automatu. Určuje pravidlá, podľa ktorých bude štát reagovať na pandémiu a zohľadňuje aj šírenie nových variantov vírusu, zvlášť takzvanej britskej mutácie, ktorá v súčasnosti na Slovensku prevažuje. 

„Áno, bude komplikovanejší a komplexnejší, ale zároveň bude aj presnejší a precíznejší,“ povedal o novom automate minister hospodárstva Richard Sulík.

Pravidlá nového automatu budú zrejme platiť ešte mesiace. „Covidový automat sa zapína, keď svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlási pandémiu. Naopak, keď WHO vyhlási pandémie za ukončenú, covidový automat sa vypne,“ uvádza sa v jeho texte.

Podľa nového automatu budú rúška v interiéroch povinné až do úplného ukončenia pandémie, respirátory len vo najprísnejších stupňoch (I. až IV. stupeň varovania).