Zo sveta

Plne zaočkovaná olympijská šampiónka hospitalizovaná s covidom. Toto je budíček, vyzýva

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Plne zaočkovanú austrálsku olympijskú plavkyňu dvomi dávkami vakcíny proti koronavírusu museli s covidom hospitalizovať v Taliansku. Madison Wilsonová o tom informovala na sociálnej sieti instagram.

27-ročná plavkyňa dodržiavala všetky prísne covidové protokoly a je plne zaočkovaná. Cez to všetko skončila s chorobou v nemocnici. Na instagrame zavesila fotografiu z nemocničnej postele.

„Cítim, že som mala smolu, no toto je budíček. COVID je vážna vec a keď to dostanete, môže vás to tvrdo zasiahnuť. Bola by som hlúpa, ak by som nepovedala, že ma to vystrašilo. Beriem si čas na oddych a som si istá, že budem čoskoro pripravená na návrat,“ uviedla na sociálnej sieti členka tímu LA Current.

Športovkyňa už je z najhoršieho von a teraz čaká na úplne zotavenie. V nemocnici však ešte ostane istý čas na pozorovaní. „Hoci mám dve dávky vakcíny a dodržiavala som preventívne opatrenia ISL, vírus si ma našiel. Mám za sebou pár šialených mesiacov a myslím si, že pre fyzické a psychické vyčerpanie som bola náchylnejšia na chorobu,“ citovala ju agentúra DPA.

Okrem zlatých medailí na 4×100 m v.sp. na OH 2016 a 2020 získala Wilsonová v štafetách aj striebro v Riu a bronz v Tokiu. V zbierke má aj tri tituly majsterky sveta. V rámci ISL súťažila v tíme LA Current.