Pitva to potvrdila! Britská moderátorka umrela kvôli očkovaniu vakcínou AstraZeneca - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Pitva to potvrdila! Britská moderátorka umrela kvôli očkovaniu vakcínou AstraZeneca

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Potvrdilo sa, že moderátorka jednej z rozhlasových staníc britskej verejnoprávnej BBC zomrela kvôli vážnym komplikáciám po podaní vakcíny AstraZeneca.

Uvádza sa, že túto informáciu včera potvrdila zverejnená pitevná správa. Podľa nej mala štyridsaťštyriročná Lisa Shawová v máji zomrieť v dôsledku krvných zrazenín a krvácanie do mozgu.

Už skôr vyšlo najavo, že Shawová bola dva týždne po podaní prvej dávky očkovacej látky AstraZeneca hospitalizovaná v nemocnici. Dôvodom sa stali silné bolesti hlavy.

“Lisa zomrela kvôli komplikáciám spojeným s očkovaním vakcínou AstraZeneca,” vyslovila sa k veci súdne lekárka Karen Dilksová.

Aj keď sa lekári snažili Shawovú zachrániť, nepodarilo sa. V starostlivosti ju mali týždeň, podávali jej lieky a neskôr jej stav riešili aj chirurgicky. Aj napriek všetkej snahe jej zdravotný stav zlepšiť nakoniec žena zomrela.