Zo sveta

Peková: Keby sme netestovali, možno by sme ani nevedeli, že je tu vírus. Len to stresuje ľudí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Česká molekulárna biologička Soňa Peková sa v nedávnom rozhovore vyjadrila, že by nezavádzala žiadny lockdown a keby sme prestali testovať, možno by sme aj zabudli, že tu nejaký vírus máme.

Podľa nej to len stresuje spoločnosť a politici to využívajú. Peková by kvôli nízkej úmrtnosti neuzatvárala celú spoločnosť a pripomína, že väčšina ľudí ani nevie, že vírus prekoná.

„Myslím si, že vôbec nie je na mieste, uzatvárať celú spoločnosť a držať všetkých ľudí v klietkach, a strašiť ich a vlastne ničiť ekonomiku.“ dodáva Peková stým, že keby bolo na nej, nechala by covid ako bežné respiračné ochorenie, ktorá aj tak čoskoro skončí.

V Česku majú momentálne 3 114 hospitalizovaných pacientov s covidom. K dnešnému dňu majú 31 173 úmrtí.

One Reply to “Peková: Keby sme netestovali, možno by sme ani nevedeli, že je tu vírus. Len to stresuje ľudí”

  1. Netrúfam si situáciu zľahčovať, ani najmenej. Rozhodne však trvám na tom, že Maďarský, Český alebo Poľský vírus by sme tu na Slovensku znášali pokojnejšie. Naši politici, tí zodpovední politici by mali okamžite zodpovedne vycestovať a zodpovedne nám sem z neho zodpovedne priviezť. Tam ťažkoodenci občanov v obchodoch neriešia, dokonca, ani oprávnene. Zodpovedne sa pýtam zodpovedných politikov – ako je to možné, že už dávno zodpovedne nevycestovali, aby nám mohli zodpovedne zodpovedať ten prevelikánsky rozdiel v spôsobe života. Ak to do týždňa nebudem počuť od politikov 999, povedané slušne, považujem ich za nezodpovedných a už ani viacej ich za zodpovedne zodpovedných považovať nebudem môcť. A všetci, ktorí dovtedy umrú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *