Zo sveta

Päť rokov po migračnej kríze Merkelová povedala: Urobila by som to znova

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že by zopakovala svoje kroky z roku 2015, kedy otvorila brány do Európy, čo spôsobilo migračnú krízu.

Kancelárka Merkelová urobila svoje vyhlásenia na výročnej letnej tlačovej konferencii v Berlíne a uviedla, že „by urobila v zásade rovnaké rozhodnutia“ potom, čo bola položená otázka, či cíti nejakú ľútosť za otvorenie hraníc Nemecka v lete 2015.

Merkelová uviedla, že so žiadateľmi o azyl uväznenými na hraniciach Nemecka alebo Rakúska „je potrebné zaobchádzať ako s ľudskými bytosťami“, píše France24.

Podľa denníka Merkelová zaznamenala medzi miestnymi po vypuknutí koronavírusu „prudký nárast podpory.“

Hoci Merkelová môže mať priaznivcov medzi opýtanými, čo sa týka otázky na zvládnutie koronavírusovej krízy, masová migrácia od roku 2015 však určite nebola populárna politika v Nemecku medzi veľkou časťou nemeckej verejnosti.

Opozícia voči migračnej politike Angely Merkelovej sa prejavila v rýchlom raste podpory pre stranu bojujúcu proti masovej migrácii Alternatíva pre Nemecko (AFD), ktorá po federálnych voľbách v roku 2013 nemala v nemeckom parlamente žiadna kresla, ale po voľbách v roku 2017 sa stala oficiálnou nemeckou opozíciou.

Po rozhodnutí Merkelovej tiež nasledoval v roku 2016 teroristický útok v Berlíne, v ktorom falošný žiadateľ o azyl Anis Amri zabil tucet ľudí a ďalších 50 zranil, keď sa zmocnil nákladného vozidla a prešiel s ním preplneným vianočným trhom.

Vraždy mladých žien a dievčat migrantmi sú tiež v Nemecku od roku 2015 významným problémom, pričom na medzinárodnej úrovni sa na titulné stránky novín dostávajú iba významné vraždy mladých žien, ako sú Mária Ladenburgerová a židovské dospievajúce dievča Susanna Feldmannová.

Nemecká politika masovej migrácie ovplyvnila tiež demografické údaje krajiny, pričom správa zo začiatku tohto roka naznačuje, že až štvrtina všetkých nemeckých obyvateľov teraz pochádza z prostredia migrantov.

Nemecký spolkový štatistický úrad v júli uviedol, že najmenej 26 percent nemeckých obyvateľov malo jedného alebo viacerých rodičov narodených mimo Nemecko, pričom obyvatelia tureckého pôvodu sú najväčšou menšinou, a to 13 percent z celkovej populácie.

Politiku otvorených dverí Angely Merkelovej tiež odsúdil maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó, ktorý uviedol, že má na svedomí vzostup antisemitizmu v Nemecku.

Začiatkom tohto týždňa Szijjártó odsúdil narážky Nemecka, že v Maďarsku „buje“ antisemitizmus, a povedal: „Naši židovskí krajania nemajú dôvod sa báť.“

„Ich kultúrne festivaly nevyžadujú prítomnosť po zuby ozbrojených vojakov, ich synagógy a cintoríny boli prestavané so štátnym financovaním a my sme boli vlani hrdými hostiteľmi európskych hier Maccabi,“ dodal a navrhol nemeckým politikom, aby „sa poobzerali po svojom vlastnom dvore“.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!