Slovensko

Párik z Revúcej bol na prechádzke. Odstavili ich policajti na dodávke kvôli rúškam a skončilo to vypnutím mobilu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video mladého páru v Revúcej, ktorí boli zastavení policajnou hliadkou. Podľa všetkého preto, že nemali na sebe nasadené rúško.

Policajt vo videu tvrdí, že mladá žena bola tri krát požiadaná, aby si nasadila rúško. Ona tvrdí, že bola len na prechádzke a keď nemala rúško, tak len preto, lebo si fúkala nos alebo fajčila. Policajti od nej opakovane žiadajú údaje alebo občiansky preukaz. Žena hovorí, že nechápe, prečo by mala dávať svoje údaje, keď bola len a prechádzke. Rúško na tvári má počas celého videa.

Podľa muža, ktorý video točil, sa policajt správa neprimerane „toto chcú proste, nič proti policajtom nech si robia robotu, ale toto už je ako cez si myslím. Si nás vytypovali“ píše k videu muž.

Na konci videa však treba priznať mladému páru, že jeden z policajtov sa „vrhol“ po mobile, ktorým si zásah príslušníkov točili. „doslova úplne utláčanie, zato že za bývalou tehelňou cestou z prechádzky v prírode fajčila cigaretu a nemala rúško, tak nás sledovali až po Tesco a predviedli tam toto nech sa páči video natočené dovtedy kým mi policajt nevytrhol mobil…ja už neviem, kde to už žijeme fakt a ešte stoja na zákaze super, dotyčný policajt sa neprimerane správal, neprimeraný zásah k mojej priateľke, nič nespáchala, nikoho nezabila… stál pred ňou ako Batman dobre, že ju nespacifikoval. Nechápem…“