Pakistanská herečka navštívila Anglicko: "Je to tu ako byť doma! Cítim sa ako vo svojej vlastnej krajine!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Pakistanská herečka navštívila Anglicko: “Je to tu ako byť doma! Cítim sa ako vo svojej vlastnej krajine!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pakistanská herečka Mehwish Hayat priletela do Veľkej Británie a po návšteve mesta Bradford neskrývala nadšenie: “Je to ako byť doma” povedala a dodala “Je to tu taký malý Pakistan, naozaj sa cítim, akoby som bola vo svojej vlastnej krajine”.

Pre Pakistancov to môže byť nadšenie, na druhú stranu, pre Británii môže ísť o varovný signál, že namiesto toho, aby sa z Pakistancov stávali briti, tak sa Británia mení v Pakistan.

Mesto Bradford má jednu z najpočetnejších moslimských populácií vo Veľkej Británii, už v roku 2011 predstavovala pakistanská komunita 20% obyvateľov mesta a dá sa predpokladať, že toto číslo naďalej rastie.

Populácia belochov v Bradforde prudko klesá, v roku 2001 predstavovala 76% a v roku 2011 už len 63%. V roku 2001 došlo k násilnostiam medzi väčšinovou populáciou a Pakistancami, čo vyústilo v 297 zatknutí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *