Osem tisícový dav v Bratislave na proteste Kotlebovcov skandoval proti vláde - MAGAZÍN 1
Slovensko

Osem tisícový dav v Bratislave na proteste Kotlebovcov skandoval proti vláde

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Protest Kotlebovcov v Bratislave pred prezidentským palácom proti vláde či výhodám pre očkovaných navštívili tisíce ľudí. Niektoré odhady hovoria zhruba o osem tisícovom dave. Média ako Denník N uviedlo takmer tisícku ľudí, čo podľa záberov nie je možné.

Kotlebovci na Deň Ústavy SR protestovali proti súčasnej vláde a žiadajú čo najskôr jej koniec. Kritizujú aj pandemické nariadenia či zákony, ktoré zvýhodňujú očkovaných. Šéf ĽSNS Marian Kotleba hovoril o tom, aby otcovia ukázali že sú chlapi a bojovali proti tejto vláde. Vyzval rodičov, aby nedovolili ich deťom nosiť v školách rúška, ktoré ich dusia.

Po proteste Kotlebovcov sa dav rozhodol symbolicky prejsť k parlamentu, kde prišli tiež vyjadriť svoj názor s touto vládou. Niektorí účastníci ostali ešte blokovať dopravu v Bratislave.

Protest sa dnes konal aj v Košiciach, kde zvolávali ľudí Smeráci a Mazurekovci. Na protestoch vystúpili aj zástupcovia ĽSNS poslanec Marek Kotleba či členovia strany Tomáša Tarabu.