Slovensko

Osadníci na prechádzke napadli 72-ročného dôchodcu. Ukradli mu peniaze a utekali

Dôchodca zo Spišskej Novej Vsi zažil noc na ktorú nezabudne. Pri jeho prechádzke ho napadli dvaja osadníci, informuje Tv JOJ.

72 ročný pán sa šiel podvečer prejsť a vtedy ho odzadu napadli dvaja miestni osadníci vo veku 16 rokov. Našťastie mu fyzicky neublížili, no za to ho okradli. Vzali mu peňaženku s 82 eurami a doklady.

„Pristúpili odzadu k 72-ročnému dôchodcovi (z uvedeného mesta) a jeden z nich poškodenému mužovi ukradol z vrecka peňaženku s finančnou hotovosťou 82 eur a osobnými dokladmi,“ informovala o prípade policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

„Vďaka bohu, keď to tak môžem povedať, jeden okoloidúci to všetko spozoroval, zalarmoval políciu, ktorá následne začala po týchto dvoch pátrať,“ poznamenal hovorí syn prepadnutého muža. Dvaja páchatelia sa po lúpeži aj s lupom rozbehli cez námestie preč. No ďaleko neušli, po pár metroch ich už na druhej strane námestia zadržali policajti.

„Policajný vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvoch miestnych 16-ročných tínedžerov,“ uviedla Mésarová.

Aktuálna až 15-ročná trestná sadzba sa im ako mladistvým znižuje na polovicu. Po vykonaní procesných úkonov ich v nedeľu policajti museli prepustiť. „Polícia reagovala fakt pružne, že sa im ich podarilo dolapiť. Ale otázkou ostáva, že čo bude ďalej. Čo keď sa takýto prípad môže opakovať zajtra, nejaká staršia pani z nákupu,“ upozornil syn poškodeného.