Orbán: "Vyhráme len vtedy, ak budeme odmeňovať tých, ktorí budú mať deti! Čelíme demografickej samovražde!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Orbán: “Vyhráme len vtedy, ak budeme odmeňovať tých, ktorí budú mať deti! Čelíme demografickej samovražde!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil, že pokles počtu obyvateľov na kontinente je “chorobou Európy” a naliehal na ďalšie stimuly na povzbudenie občanov mať deti.

Počas prejavu na 3. demografickom summite v Budapešti, Orbán varoval, že najväčším problémom, ktorému Európa čelí, je demografická samovražda.

“Prečo to tak je? Rozhodne to nie je kvôli nejakej chorobe kresťanskej civilizácie – koniec koncov, počet kresťanov po celom svete rastie. Je to všeobecne choroba Európy, “povedal.

Premiér uviedol, že riešením nie je dovoz veľkého počtu migrantov a vyhlásil: “Nikdy nesmieme akceptovať výmenu obyvateľov.”

Podľa Orbána by náprava mala byť zabezpečením, aby rodiny boli finančne odmenené za to, že majú deti, a nie trestané.

“Vyhráme iba vtedy, keď budeme môcť vybudovať systém, v ktorom tí, ktorí rodia deti, budú žiť podstatne lepšie, než ako keby nezaložili rodinu,” povedal.

Orbán zdôraznil, že Západ je odsúdený, ak sa súčasný model atomizácia a demografického poklesu nezastaví.

“Bez rodín a detí národné spoločenstvá zmiznú,” povedal Orbán a dodal: “A ak národ zmizne, zo sveta zmizne niečo nenahraditeľného.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *