Slovensko Zo sveta

Orbán Salvinimu: „Maďari nezabudnú, že ste bol prvý v západnej Európe, kto zastavil migráciu cez stredozemné more!“

Maďarský premiér Viktor Orbán poďakoval odchádzajúcemu talianskemu podpredsedovi vlády Matteovi Salvinimu za jeho úsilie v boji proti nelegálnej migrácii.

Podľa portálu Euronews Orbán uviedol, že bez ohľadu na vývoj udalostí v Taliansku, považuje Salviniho za svojho brata v zbrani v boji za zachovanie kresťanského dedičstva Európy.

Maďarský premiér Viktor Orbán poďakoval odchádzajúcemu talianskemu podpredsedovi vlády a lídrovi „Ligy“ Matteovi Salvinimu za jeho úsilie v boji proti nelegálnej migrácii a nazval ho bratom v zbrani.

„Maďari nezabudnú, že ste bol prvým vodcom v západnej Európe, ktorý sa pokúsil zastaviť príliv nelegálnych migrantov cez Stredozemné more,“ uviedol Orbán v liste Salvinimu.

Maďarský predseda vlády uviedol, že bez ohľadu na to, ako sa udalosti v Taliansku formujú, považuje Salviniho za svojho „brata v zbrani v boji za zachovanie kresťanského dedičstva Európy“.

Salvini čoskoro opustí funkcie podpredsedu vlády a ministra vnútra. Pred niekoľkými týždňami oznámil zrútenie vládnej koalície a vyzval k predčasným voľbám. Hnutie 5 hviezd sa ale namiesto toho dohodlo na vytvorení koalície s Demokratickou stranou.