Orbán Salvinimu: "Maďari nezabudnú, že ste bol prvý v západnej Európe, kto zastavil migráciu cez stredozemné more!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Orbán Salvinimu: “Maďari nezabudnú, že ste bol prvý v západnej Európe, kto zastavil migráciu cez stredozemné more!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Maďarský premiér Viktor Orbán poďakoval odchádzajúcemu talianskemu podpredsedovi vlády Matteovi Salvinimu za jeho úsilie v boji proti nelegálnej migrácii.

Podľa portálu Euronews Orbán uviedol, že bez ohľadu na vývoj udalostí v Taliansku, považuje Salviniho za svojho brata v zbrani v boji za zachovanie kresťanského dedičstva Európy.

Maďarský premiér Viktor Orbán poďakoval odchádzajúcemu talianskemu podpredsedovi vlády a lídrovi “Ligy” Matteovi Salvinimu za jeho úsilie v boji proti nelegálnej migrácii a nazval ho bratom v zbrani.

“Maďari nezabudnú, že ste bol prvým vodcom v západnej Európe, ktorý sa pokúsil zastaviť príliv nelegálnych migrantov cez Stredozemné more,” uviedol Orbán v liste Salvinimu.

Maďarský predseda vlády uviedol, že bez ohľadu na to, ako sa udalosti v Taliansku formujú, považuje Salviniho za svojho “brata v zbrani v boji za zachovanie kresťanského dedičstva Európy”.

Salvini čoskoro opustí funkcie podpredsedu vlády a ministra vnútra. Pred niekoľkými týždňami oznámil zrútenie vládnej koalície a vyzval k predčasným voľbám. Hnutie 5 hviezd sa ale namiesto toho dohodlo na vytvorení koalície s Demokratickou stranou.