Opäť celoplošné testovanie všetkých Slovákov nebude zlý nápad, podľa exministra Krajčího - MAGAZÍN 1
Slovensko

Opäť celoplošné testovanie všetkých Slovákov nebude zlý nápad, podľa exministra Krajčího

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí bol hosťom diskusnej relácie televízie TA3 V politike, kde hovoril na tému pandémie. Skritizoval svojho nástupcu Vladimíra Lengvarského. Nepáči sa mu, ako manažujú pandémiu na Slovensku.

„Máme najhorší nástup tretej vlny, to je podmienené tým, aké opatrenia sa robili,” povedal Krajčí v relácii V politike na TA3. Kritizoval tiež, že sa pred začiatkom školského roka žiakom nerozdistribuovali antigénové testy, čo označil za systémový problém.

„Keď sa tá situácia bude ešte zhoršovať dva-tri týždne, možno nebude zlý nápad celoplošné testovanie,“ poznamenal Krajčí. V zápätí však narazil na ostrú kritiku Jany Bittó Cigánikovej z koaličnej SaS: „V žiadnom prípade. Na toto čím skôr zabudnime, že táto možnosť existuje,“ reagovala.

“Ďalšie testovanie ľudí by bolo vhodné, ale len v ohniskách, nie celoplošné,” povedal Krajčí.

„Máme tu už viac ako polovicu obyvateľstva zaočkovanú. Máme tu časť ľudí, ktorí covid prekonala, máme tu spôsob, ktorým nejako testujeme, reagovala poslankyňa SaS,“ argumentovala Cigániková.

Kritiku na adresu Lengvarského zo strany Krajčího a Matoviča považuje Bittó Cigániková za odvážny krok, keďže títo politici podľa nej „padli zo svojich miest za svoju neschopnosť”.

One Reply to “Opäť celoplošné testovanie všetkých Slovákov nebude zlý nápad, podľa exministra Krajčího”

  1. Je načase politikom zavrieť hubu, svoje názory nech si nechajú. Problém je medicínsky, na to mám doktorov a bodka. Nepotrebujem sprostredkovateľa (teľa), lekári hádam dokážu hovoriť. Politici nech mi povedia, prečo sme na chvoste sveta, nie o očkovaní aby mudrovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *