Odvážna slovenská lekárka: Budem ošetrovať aj nezaočkovaných! Nikdy deliť ľudí nebudem! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Odvážna slovenská lekárka: Budem ošetrovať aj nezaočkovaných! Nikdy deliť ľudí nebudem!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Odvážna slovenská lekárka MUDr. Andrea Gáži sa vyjadrila na sociálnej sieti tak, že bude ošetrovať všetkých ľudí, či už sú zaočkovaní alebo nie sú “V našej ambulancii ošetrujeme aj naďalej očkovaných, neočkovaných, testovaných, netestovaných, s rúškom, bez rúška….
Na základe Hippokratovej prísahy nikdy diskriminovať ľudí nebudeme!” píše v úvode lekárka.

Dodáva, že v minulosti ošetrovala pacientov s hepatitídou či HIV “Vidím, že sa tu rozprúdila veľká debata. Každému, kto ma chápe a podporuje veľmi pekne ďakujem.
Ostatným odkazujem, že svoju prácu robím 25 rokov a cely čas som ošetrovala aj pacientov s hepatitidou, HIV a pod. Aj keď ich veľa lekárov odmietalo. Nechápem, prečo by som mala odmietať ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodli očkovanie nepodstúpiť. Ja nie som politik, ja som lekár . Prečo by mali ľudia trpieť bolesťou, alebo stratou zubov? V našej čakárni sa pacienti nestretávajú (len ojedinele), sú objednaní na konkrétny čas. A zmluvy s poisťovňami nemám, takže všetko vyrobia iba moje ruky. Žiadny paušal. A na koniec.. Keď pochopíme, že psychika je základ našeho zdravia, tak budeme zdravšia a šťastnejšia spoločnosť.”