Slovensko

Odídenci z Kiskovej strany budú hlasovať s Kotlebom či Ficom za odvolanie Matoviča

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Dnes sa má v parlamente hlasovať o odvolaní ministra financií Igora Matoviča. Za jeho odvolanie budú s veľkou určitosťou hlasovať všetci opoziční poslanci. Pridať sa ku Kotlebovi, Pellegrinimu či Ficovi majú dvaja odídenci zo strany bývalého prezidenta Andreja Kisku Za Ľudí.

Odchod ministra financií podporia odídenci zo strany Za ľudí Miroslav Kollár a Tomáš Valášek. Človek, ktorý netuší, ako napísal svoju diplomovku, a ktorý sa chváli tým, že nečítal zmluvu na nákup vakcíny Sputnik, sa nikdy nemal stať ministrom financií. Videli sme, aký chaos dokázal Igor Matovič vyrobiť, keď neúspešne viedol boj proti pandémii. Je našou povinnosťou urobiť všetko, čo sa dá, aby podobné škody nemohol Igor Matovič napáchať aj v našich verejných financiách,“ myslí si Miroslav Kollár.

„Úprimne, nerozumiem jeho koaličným partnerom, prečo nevidia, že pokračovanie expremiéra vo funkcii ide potopiť celú vládu. Nikto iný v koalícii nevyvoláva také zaslúžené vášne. Čím dlhšie Igor Matovič na svojom poste ostáva, tým viac narastá pravdepodobnosť úspešného referenda, ktoré potopí celú vládu so všetkými jej plánmi, ministrami a ministerkami. A privedie späť k moci Fica a Pellegriniho,“ myslí si Valášek.