Slovensko

Od zajtra sa sprísňujú opatrenia a v uliciach nás budú sledovať aj „tajní“ policajti. Takéto pokuty budú rozdávať

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Od zajtra 3.marca 2021 platia na Slovensku ešte prísnejšia opatrenia, ktoré schválila vláda na základe vyhláseného núdzového stavu v boji proti pandémii Covid 19. Zakázané bude chodiť do prírody do iného okresu, začne platiť zákaz vychádzania od 20:00 do 01:00 (výnimka cesta do práce či k lekárovi).

Polícia ešte viac sprísni kontroly v teréne a stretnúť môžete aj „tajných“ policajtov bez uniformy len v civilnom oblečení, ktorí budú kontrolovať dodržiavanie nariadení. Kontroly by sa mali zamerať napr. na otvorené prevádzky, porušenie karantény, zákaz vychádzania, prekročenie hraníc okresu alebo nenosenie rúšok, či respirátorov.

Aké pokuty môžeme dostať

Za nedodržiavanie opatrení môžete na mieste v blokovom konaní dostať pokutu do výšky 1 000eur. Môžu vám ju dať štátny ale aj obecní policajti. Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva vám môže udeliť pokutu až do výšky 1 659 eur. Policajti budú napríklad kontrolovať porušenie vychádzania alebo prekročenie okresu.

Ak sa nepreukážete výnimkou a porušíte zákaz vychádzania, môžete dostať na mieste pokutu až 1000€ v blokovom konaní. Tiež musíte mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, šálom či respirátorom, inak vám hrozí pokuta na mieste tiež až 1000€.