Od zajtra sa sprísňujú opatrenia a v uliciach nás budú sledovať aj „tajní“ policajti. Takéto pokuty budú rozdávať

Od zajtra 3.marca 2021 platia na Slovensku ešte prísnejšia opatrenia, ktoré schválila vláda na základe vyhláseného núdzového stavu v boji proti pandémii Covid 19. Zakázané bude chodiť do prírody do iného okresu, začne platiť zákaz vychádzania od 20:00 do 01:00 (výnimka cesta do práce či k lekárovi).

Polícia ešte viac sprísni kontroly v teréne a stretnúť môžete aj „tajných“ policajtov bez uniformy len v civilnom oblečení, ktorí budú kontrolovať dodržiavanie nariadení. Kontroly by sa mali zamerať napr. na otvorené prevádzky, porušenie karantény, zákaz vychádzania, prekročenie hraníc okresu alebo nenosenie rúšok, či respirátorov.

Aké pokuty môžeme dostať

Za nedodržiavanie opatrení môžete na mieste v blokovom konaní dostať pokutu do výšky 1 000eur. Môžu vám ju dať štátny ale aj obecní policajti. Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva vám môže udeliť pokutu až do výšky 1 659 eur. Policajti budú napríklad kontrolovať porušenie vychádzania alebo prekročenie okresu.

Ak sa nepreukážete výnimkou a porušíte zákaz vychádzania, môžete dostať na mieste pokutu až 1000€ v blokovom konaní. Tiež musíte mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, šálom či respirátorom, inak vám hrozí pokuta na mieste tiež až 1000€.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353