Obyčajní protestujúci vedia robiť s bazukami? Rusi už prišli narobiť poriadky do Kazachastanu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Obyčajní protestujúci vedia robiť s bazukami? Rusi už prišli narobiť poriadky do Kazachastanu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V súvislosti s nepokojmi bolo v Kazachstane zadržaných viac ako 3 000 osôb, 26 ozbrojených zločincov bolo zlikvidovaných a 18 ďalších bolo zranených, uviedla televízna stanica Chabar 24 s odvolaním sa na ministerstvo vnútra.

Ministerstvo vnútra už skôr varovalo, že výtržníci, ktorí odmietnu zložiť zbrane, budú zlikvidovaní. Všetky budovy administratívy a policajných oddelení sú pod kontrolou.

Tadžikistan odosiela do Kazachstanu v rámci síl OSKB okolo 200 vojakov

„Všetci vojaci sú súčasťou mierového kontingentu Organizácie, nejedenkrát sa zúčastnili antiteroristických cvičení OSKB, ako v Tadžikistane, tak aj na území ďalších členských štátov. Všetci sú pripravení na plnenie svojich povinností pri ochrane právneho poriadku a objektov, ktoré im boli zverené,“ uvádza sa v správe parlamentu.

Deväť ruských IL-76 s vojakmi a technikou vzdušných síl, ktoré sú súčasťou OSKB, pristáli na letisku v Almaty.

Bývalý bankár Muchtar Abljazov, ktorý bol v Kazachstane odsúdený bez prítomnosti uviedol, že je vodcom opozície a protestov v krajine, informujú médiá.

„Vidím sa lídrom opozície…Každý deň mi protestujúci volajú a pýtajú sa ma: „Čo máme robiť? My tu stojíme: Čo máme robiť?“ cituje slová Abljazova agentúra Reuters.

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko uviedol, že sily OSKB pomôžu vytriezvieť tým, ktorí si na tom rozhodli “ohriať ruky” Ďalej oznámil, že udalosti v Kazachstane sú pokusom vonkajšieho zasahovania.

„Tam odrezávajú hlavy policajtom, členom špeciálnych jednotiek rýchleho nasadenia (OMON), vojakom. Znamená to teda, že sú to rysy teroristických organizácií, ktoré sa objavili v Afganistane, v Sýrii aj Iraku,“ cituje slová Lukašenka Belta.

Na niektorých videách je vidieť, že protestujúci sa zmocnili RPG zbraní, “bazook” a strieľajú do budov. Ľudia sa pýtajú, či obyčajný protestujúci vie narábať s takýmito zbraňami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *