Núdzový stav možno skončí! Dnes sa dozvieme aj ďalšie uvoľnenia opatrení - MAGAZÍN 1
Slovensko

Núdzový stav možno skončí! Dnes sa dozvieme aj ďalšie uvoľnenia opatrení

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Premiér Eduard Heger oznámil pred rokovaním vlády, že núdzový stav už možno nebudeme potrebovať. Chystať sa majú aj ďalšie uvoľnenia. Zatiaľ sa však budeme riadiť Covid automatom „Dnes sa budeme na vláde rozprávať aj o zmene Covid automatu,“.

Momentálne nevieme, či vláda bude predlžovať núdzový stav. Podľa premiéra Hegera príde rozhodnutie až tesne pred jeho skončením 28. apríla, keď bude jasné, ako sa vyvíja epidemiologická situácia. Ak by to bolo nevyhnutné, vláda by predĺžila núdzový stav o ďalších 20 dní. „Cieľ je, aby sme mali do konca mesiaca pripravený pandemický zákon,“ povedal s tým, že tento zákon by mal nahradiť núdzový stav.

Takýto zákon by nemohol obmedzovať slobodu  „Vedieme diskusie o tom, ako to vyriešiť,“ dodal predseda vlády Eduard Heger.

„Dnes sa to musia dozvedieť,“ povedal premiér na otázku, či sa ľudia dozvedia dnes o plánovaných zmenách, ktoré sa týkajú protipandemických opatrení na Slovensku.