Politika

Nový minister Sulík a ani nevie, ako vyzerá slovenské lietadlo? Poriadny trapas!

Na bratislavskom letisku pristálo lietadlo, ktoré prinieslo zdravotnícky materiál. Nový minister hospodárstva Richard Sulík sa pri ňom odfotil s pocitom, že ide o slovenské lietadlo, ktoré prišlo z Istanbulu.

Lietadlo však nebolo slovenské, nepriletelo z Istanbulu a neposlala ho súčasná vláda. Bezpečnostný analytik Milan Žitný za tento prešľap Sulíkovi nič nedaroval.

„Dorazilo 74 ton zdravotníckeho materiálu. Zásielka dlho čakala v Istanbule, ale nemáme času nazvyš. Preto sme poslali slovenské lietadlo a pred chvíľou som ho bol privítať plné toho, čo najviac potrebujeme. Verím, že pomôže,“ napísal líder SaS a minister hospodárstva na sociálnej sieti k pripojenej selfie fotke s lietadlom na bratislavskom letisku.

Lietadlo, ktorým sa Sulík pochválil, však celkom očividne nie je slovenské, ale ukrajinské. Ide o typ Antonov An-124 Ruslan, teda jedno z najväčších dopravných lietadiel na svete, ktorým Slovenská republika nedisponuje.

Dokonca aj na stroji na Sulíkovej fotografii sú zreteľne vidieť typické ukrajinské farby (modrá a žltá). Navyše, lietadlo neletelo z Istanbulu, ale až z Číny a v neposlednom rade, jeho prílet vybavila ešte odchádzajúca vládna garnitúra. Keď si Sulík svoj omyl uvedomil, príspevok upravil, čo následne priznal aj v komentároch pod ním.

Na Slovensku pristáli dve lietadlá so zdravotníckym materiálom. Jedno skutočne slovenské lietadlo z Istanbulu, ktoré vyslalo ministerstvo vnútra, ale toto lietadlo má jasné zreteľné slovenské symboly, kedže ide o vládny špeciál.

Druhé lietadlo, pri ktorom sa Sulík odfotil a označil ho za slovenské, doviezlo 74 ton materiálu z Číny a objednal ho ešte odchádzajúci šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura, ktorého sa premiér Igor Matovič rozhodol odvolať. Podľa slov Kičuru dokonca išlo pre Slovensko o najväčšiu logistickú operáciu za posledných 20 rokov.

Žitný: Sulík by mohol hrať v americkej trápnej komédii

Počínanie Richarda Sulíka kritizoval aj bezpečnostný analytik Milan Žitný. „Tento pán novopečený minister by mohol z fleku hrať v US trápnej komédii typu ‚Ešte väčší blbec než sme si doteraz mysleli.. ‘ Pardon za výraz, ale žiada sa tu len expresívny slovník,“ napísal Žitný na Facebooku.

„Zrejme ho niekto po zverejnení prvého statusu upozornil, že to nie je slovenské lietadlo, takže on ho nemohol poslať po zásielku, takže ešte aj klamár v priamom prenose. Zmenil status, ale screenshot nepustí,“ uzavrel.

Pochybenie si v komentároch pod statusom priznal aj samotný minister hospodárstva.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

7 Replies to “Nový minister Sulík a ani nevie, ako vyzerá slovenské lietadlo? Poriadny trapas!

 1. Celá táto nová vláda klame!!! Klamú nás vo všetkom. Klame nás Mat_ovič a teraz nás klame ešte aj Su_lík!!! Raz darmo je to banda Idi. Otov!!! A takýchto idiotov ste nám to zvolili!!! V NČ ich ospevujú hlavne tí čo ich volili a tým ukazujú celému Slovensku akí sú to tupci!!! Veď nakoniec aj na nich raz dôjde. Potom ale už bude neskoro. Mat_ovičovi čo nevidieť dôjdu jeho klamstvá, ako sa vraví dobehnú ho. A som zvedavý čo potom? Kto bude obhajovať týchto tupcov vo vláde? Veď čo nám tu zaviedli je čistý fašizmus. Idú nás plošne kontrolovať a všetkých? Veď toto nerobili ani komunisti!!! Ya toto ste štrngali kľúčikmi na námestiach v novembri roku pána 1989 aby vás takýto šašo z Trnavy dal teraz všetkých sledovať? Tak si to teraz pekne užite.

 2. K jeho trápnemu omylu: Sulík mal zrejme v tej rúške „šnup“, takže mal z toho zahmlený zrak, zrejme preto prehliadol obrovského Ruslana z Ukrajiny…

  Boh nás ochraňuj, aj naše Slovensko, pred týmito trápnymi amatérmi vo vláde, ktorí si mocenskými excesmi chcú vymôcť autoritu u obyvateľstva, ktorú zjavne nemajú a ani mať nebudú !

  1. BOHUŽEL NEMÁTE TAKOVÉTO HLUPÁKY POUZE NA SLOVENSKU.I V ČECHÁCH JE Z PODOBNÝCH LUMPŮ CELÁ OPOZICE.ROZVRACÍ VŠE A JENOM NÁS VYŽÍRAJÍ.u VÁS TO ASI BUDE HORŠÍ ,UŽ JE TAM NAPLÁNOVANÁ ZÁKLADNA US-ARMY .SULÍKA ,KDYBY BYL TROCHU S VĚDOMOSTMI NA ÚROVNI Z NĚMECKA NA SLOVENSKO NEPOSLALI.

 3. No slovaci…….ktorí ste ich volili pochovali ste celý štát.Ved ti nevedia kým sú …..nech sa zahmleny Sulik nefoti s tým čo vybavila podla neho tak neschopná zlodejska vláda.
  Nebude mu stačiť celý jeho ďalší život aby sa im vyrovnal.
  Budeme s touto vládou svetu na smiech.

 4. Hello terrific blog! Does running a blog similar to this require a massive amount work? I’ve very little understanding of programming but I had been hoping to start my own blog in the near future. Anyhow, if you have any suggestions or techniques for new blog owners please share. I understand this is off topic nevertheless I just had to ask. Thank you!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *