Novinárka odišla do Somálska ukázať, že aj táto islamská krajina je úžasná. Zavraždili ju teroristi - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Novinárka odišla do Somálska ukázať, že aj táto islamská krajina je úžasná. Zavraždili ju teroristi

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predstava ľavicových aktivistov, že všetky kultúry sú si rovné a len ich musíme posudzovať podľa odlišných meradiel, zase raz vzala za svoje.

Kanadská novinárka somálskeho pôvodu Ilhan Omar sa rozhodla odcestovať do krajiny svojho pôvodu a všetkým ukázať ako tam je krásna, ako tam žijú dobrí ľudia a ako sú stereotypy voči nej falošné.

Po príchode do krajiny začala Nalayeh tweetovať o krásach somálskej krajiny a úžasných ľuďoch, ktorí tam žijú. Jej šírenie kultúrneho relativizmu však netrvalo príliš dlho.

Minulý piatok bola v meste Kismayo zavraždená somálskymi islamskými teroristami z hnutia al-Shabab, keď zaútočili na jej hotel, pričom zavraždili 26 ľudí. Somálskej vláde trvalo 14 hodín, než sa jej podarilo získať späť nad miestom kontrolu. A tým sa končí rozprávka o krásnom Somálsku.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *