Nové čísla! Aj po zaočkovaní dostalo Covid-19 už vyše tisíc Slovákov

Portál eReport.sk priniesol informácie o Slovákoch, ktorí sa nakazili koronavírusom aj po zaočkovaní. Z takmer pol milióna zaočkovaných ľudí sa nakazilo 1 059 osôb. Väčšina z týchto ľudí dostala Covid 19 po prvej dávke vakcíny v čase 14 dní po očkovaní.

Prvú dávku vakcíny má na Slovensku za sebou už 472-tisíc ľudí a druhú 227-tisíc ľudí. Úrad verejného zdravotníctva zverejnil pre portál eReport.sk čísla, ktoré hovoria o nakazených Slovákoch covidom už po aplikácii vakcíny.

„Do konca februára 2021 sme zaznamenali 1 059 prípadov pozitivity u zaočkovaných osôb,” uviedol hovorca Úradu verejného zdravotníctva Marek Eliáš.„Po prvej dávke išlo o 861 prípadov pozitivity, z toho v 577 prípadoch do 14 dní po očkovaní, v ostatných po 15 a viac dňoch,” upresnil. 

Zachytili aj ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom a mali v sebe druhú dávku vakcíny. Takých bolo 198 a z toho u 192 sa covid prejavil do 14 dní a len v šiestich prípadoch po dlhšej dobe.

Podľa lekára Visolajského to nie sú nebezpečné čísla a v priemere telu trvá dva týždne, keď si po očkovaní vytvorí dostatočné množstvo protilátok v tele. „Keď sa človek zaočkuje, tak tvorba protilátok aj pri bežných ochoreniach trvá 10 až 14 dní kým sa vytvoria protilátky. Jednoducho imunita sa musí naučiť ako na ňu reagovať. Kým sa vytvoria v tele chemické zbrane proti vírusu trvá istý čas,” vysvetlil lekár pre eReport.sk

„Niektorí sa mohli infikovať tesne pred očkovaní, niekto sa mohlo v prvých dňoch po očkovaní keď ešte tá imunita nie je dostatočná. Preto tieto čísla nie sú nejakú nebezpečné či hrozivé,” upokojuje Visolajský.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353