Nórsko podporuje prestavbu kostolov na mešity - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Nórsko podporuje prestavbu kostolov na mešity

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nórsko podporuje prestavbu kostolov na mešity Kjell Ingolf Ropstad, líder Nórskej kresťanskej ľudovej strany, schválil grant vo výške takmer 100 000 EUR, ktorý použije radikálna islamistická komunita za účelom prestavby 100 ročného kostola ma mešitu.

Peniaze poputujú do Islamského kultúrneho centra. Táto organizácia má už niekoľko islamských škôl, ktoré fungujú vo svojich mešitách v Drammen, Oslo a Mjøndalene, kde môžu deti zostať napríklad aj cez noc, píše nórsky denník Aftenposten.

Nestalo sa to však prvýkrát, čo Ropstad udelil islamskej skupine obrovskú finančnú podporu. V minulosti získalo Islamské kultúrne stredisko, ktoré má spolu 3 775 registrovaných členov, vyše 70 000 EUR na premenu bývalého baptistického kostola v Stavanger na mešitu.

Rovnako im Ropstad dal ďalších 20 000 eur na premenu modlitebného domu „The Way“ v Skien na mešitu. V rámci toho istého typu grantu získalo Moslimské centrum Søndre Nordstrand takmer 30 000 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *