Nórske úrady im odobrali dieťa a Andrej Kiska im odmietol pomôcť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nórske úrady im odobrali dieťa a Andrej Kiska im odmietol pomôcť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pani Ladická vyrozprávala svoj smutný príbeh v chráme na modlitebnej akcii Mariana Kuffu. Jej synovi, ktorý si našiel Nórku totiž úrady v Nórsku odobrali ich malé miminko.

Viac ako 5 rokov sa o toto dieťatko s nórskymi úradmi súdia a aj keď súdy vyhrávajú, stále dieťa doma nemajú. Úradom v tejto škandinávskej krajine vadilo, že matka dieťaťa je nepočujúca a pochádza z detského domova a to je vraj pre dieťa “nebezpečné”. Úradom však vadí aj to, že otec je Slovák a teda cudzinec.

Dieťa im odobrali brutálnym spôsobom a to keď ich pozvali úrady na bežné stretnutie, ktoré sa však zmenilo na horor. Zamkli ich v miestnosti kde nabehlo policajné komando a miminko im nasilu odobrali.

Stará mama dieťaťa prosila niekoľko rokov aj vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku aby im pomohol bojovať o toto dieťa. Ten pani Ladickú prijal, ale nepomohol jej.

„Každý rok som ho prosila. Konečne keď má pán Štarchoň dostal ku prezidentovi a žiadala som ho, aby napísal nórskemu kráľovi a na nórske ministerstvo kvôli návratu Maxine späť do našej rodiny, náš pán prezident mi to odmietol. Odkázal mi, že mi nepomôže. Prezident, ktorý keď skladal sľub, v sľube bolo, že sa bude starať o blaho slovenských občanov a moja vnučka je taktiež slovenská občianka. A neurobil nič.“

Vypočujte si celé vyjadrenie starej mami uneseného dieťaťa nórskymi úradmi:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *