Slovensko Zo sveta

Nórska premiérka vyhlásila, že Rusko pre nich nieje hrozbou a naopak sa s ním dobre spolupracuje

Nórsko neverí, že je pre neho Rusko hrozbou. Na Medzinárodnom arktickom fóre v Petrohrade to 9. apríla uviedla premiérka danej krajiny Erna Solbergová.

„Neveríme v ruskú hrozbu priamo pre Nórsko. Neveríme v agresiu proti nám, „povedala Solbergová v rozhovore pre Echo Moskvy.

„Samozrejme, že naša geografická poloha má pre Rusko veľký význam, ale nemáme pocit, že by nás niečo z Ruska ohrozovalo,“ dodala.

Premiérka zároveň označila správanie Ruska na medzinárodnej scéne za asertívne.

„Samozrejme, Rusko sa v mnohých medzinárodných záležitostiach chová veľmi asertívne a agresívne. To je jedna úroveň. Druhou úrovňou je naša bilaterálna spolupráca. Ako som povedala, vyvinula sa veľmi dobre. „

Ako príklad uviedla prácu v komisii pre rybolov. Zdôraznila, že by rada videla aktívnejšiu spoluprácu medzi štátmi, čo však čiastočne bránia ruské zákony týkajúce sa mimovládnych organizácií financovaných zo zahraničia.

Na otázku, či chce vidieť Nórsko ako člena EÚ, premiérka odpovedala kladne, ale dodala, že dnes je to nereálne a v tejto politickej diskusii Nórsko toto rozhodnutie neprijíma.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *