Zo sveta

Nikdy som necítila takú bolesť! Žena mala po očkovaní AstraZenecou desivú vyrážku po celom tele

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Kaderníčka Leigh Kingová zo severného Škótska si prešla hotovým peklom. Po očkovaní vakcínou proti covidu od spoločnosti AstraZeneca jej po celom tele naskákala vyrážka, ktorej sa nemohla zbaviť niekoľko týždňov. „Nikdy som necítila takú bolesť. Moja koža bola stále horúca a tak boľavé,“ opísala svoj príbeh Kingová s tým, že bolesť doteraz úplne nezmizla.

Leigh Kingová podáva o svojich zdravotných problémoch pravidelné správy na Facebooku. „Nebola som pripravená na to, čím som si mala prejsť. Nazvať to najhorším obdobím môjho života je slabé vyjadrenie, „napísala 41-ročná kaderníčka.

Kingová vraj za celý život nemala žiadne neobvyklé zdravotné ťažkosti. Očkovať sa nechala kvôli svojmu 13 ročnému synovi, ktorý je autista a ona je jeho jedinou opatrovateľkou. „Nikdy by mi nenapadlo, že by mohlo byť očkovanie nebezpečné alebo by sa mohlo niečo stať, teda okrem bežných vedľajších účinkov, ako je bolesť hlavy či horúčky,“ uviedla Škótka.

Už večer po podaní prvej dávky si však všimla vyrážku, ktorá sa jej začala tvoriť na tele. „Prečítala som si ale leták, ktorý mi dali a v ktorom stálo, že mám počkať 48 hodín. Ak sa môj stav nezlepší, mám vyhľadať lekársku pomoc, „uviedla. Už nasledujúci deň sa vyrážka rozšírila po celom tele, Kingová preto išla do nemocnice vo Wishaw. „Teraz je nedeľa a ja sa nemôžem dotknúť svojej kože. strašne ma páli, „písala na Facebooku dva dni po očkovaní.

Čo najviac Kingovou prekvapilo, bola komunikácia lekárov v tamojšej nemocnici. „Prvé, na čo sa ma doktor spýtal, bolo, či som nevymenila prací prášok. To si robí srandu? Viac znepokojujúce však bolo, že nevedeli, ako sa s tým vysporiadať. Po piatich hodinách ma preto poslali domov so steroidným krémom a antihistaminikom, „opísala Kingová.

Nasledujúci deň sa však kvôli bolestiam musela do nemocnice vrátiť. „Doktorka sa na mňa pozrela so slovami: Dobrá vyrážka, Leigh. Musela som sa na ňu pozrieť a uistiť sa, že sa naozaj pozerá na moju kožu a nie na moje krvavá tetovanie, „povedala a dodala, že nemocnicu opäť opustila v slzách. Sotva mohla chodiť.

Prvú dávku očkovanie proti covidu dostala Leigh Kingová 12. marca, bolesti však pretrvali aj po dvoch týždňoch. Koža sa jej začala silno lúpať, najväčšie problémy má s prstami na rukách. Miestami sa jej urobili krvavé jazvy. „Od tej doby, čo som vakcínu dostala, sa nemôžem starať o svojho syna. Môj syn sa ku mne navyše bojí priblížiť kvôli začervenanie kože a snaží sa pochopiť, o čo ide, „doplnila smutne.

Britský regulačný úrad eviduje vyrážku ako „neobvyklý“ vedľajší účinok očkovanie vakcínou AstraZeneca, ktorý postihuje jedného zo 100 ľudí. Informuje o tom denník Daily Mail. Doteraz bolo zaznamenaných 3 795 takýchto prípadov. Nie je jasné, či mala Leigh Kingová alergickú reakciu na očkovaciu látku, či bola spôsobená prehnanou reakciou imunitného systému.

Vo Veľkej Británii bolo doposiaľ aplikované viac ako 34 miliónov dávok vakcín, väčšinu z nich dodávala spoločnosť AstraZeneca.

zdroj: cnn.iprima.cz