Niektorým deťom sa v školách zle dýcha a kolabujú: "Bolí ich hlava a sú unavené" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Niektorým deťom sa v školách zle dýcha a kolabujú: “Bolí ich hlava a sú unavené”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Českej republike musia deti aj napriek negatívnym antigénovým testom sedieť niekoľko hodín v respirátoroch alebo rúškach. Niekoľko rodičov, detí aj učiteľov sa redakcii CNN Prima NEWS zverilo, že boli svedkami toho, ako deti skolabovali. Ministerstvo zdravotníctva ale úľavu, ako majú napríklad klienti kaderníctva, nechystá.

“Moja spolužiačka pri vyučovaní omdlela. Hovorila, že ju bolí hlava a zle sa jej dýcha, a potom to prišlo. Všetci sme sa o ňu báli. Za chvíľu sa prebrala, ale bolo jej zle, “opísala redakcii Nela, žiačka 7. triedy základnej školy.

“Rodičia mi ospravedlňovali žiačku na niekoľko dní z výučby. Ako dôvod uviedli bolesť hlavy kvôli rúšku. Deti sú celkovo unavené, bolí ich hlava. Ale zase úprimne je to lepšie, ako keby do školy nechodili, “oznámila CNN Prima NEWS učiteľka Hana zo základnej školy v Prahe. “Moja neter, ktorej je 10 rokov, v triede omdlela,” opísala mamička Alena.