Politika

Nie je žiadna klimatická kríza a neexistuje dôkaz, že za sucho môže globálne otepľovanie, tvrdí správa 500 odborníkov na klímu

Viac ako 500 vedcov a odborníkov v oblasti klímy a príbuzných odborov zaslalo „Európske vyhlásenie o zmene klímy“ generálnemu tajomníkovi Organizácie Spojených národov. V ňom žiadajú o dlhú a starostlivú debatu o klimatických zmenách na vysokej úrovni.

Kým šestnásťročná školáčka a klimatická alarmistka Gréta Thunbergová vystúpila na summite OSN a obviňovala politikov z nečinnosti, vedci naopak vyzývajú na odpolitizovanie debaty, aby sa zabránilo hystérii. „Veda okolo klímy by mala byť menej politická, zatiaľ čo politika v oblasti klímy by mala byť viac vedecká,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Vedci by sa mali otvorene zaoberať neistotami a zveličením svojich predpovedí globálneho otepľovania zatiaľ čo politici by mali spočítať skutočné prínosy aj imaginárne náklady na prispôsobenie sa globálnemu otepľovaniu a skutočné náklady, ako aj imaginárne prínosy zmierňovania.“

„Neexistuje žiadna klimatická núdza, preto nie je dôvod na paniku a poplach,“ poznamenávajú. „Neexistujú žiadne štatistické dôkazy o tom, že globálne otepľovanie zosilňuje hurikány, záplavy, suchá a podobné prírodné katastrofy, alebo ich robí častejšími,“ vyhlásili. „Opatrenia na zníženie emisií CO2 sú rovnako škodlivé ako nákladné. Napríklad veterné turbíny zabíjajú vtáky a netopiere a plantáže palmového oleja ničia biodiverzitu dažďových pralesov. „

Vedci najmä kritizujú modely všeobecného obehu klímy, na ktorých je medzinárodná politika v súčasnosti založená, ako „nevhodné pre svoj účel“.

„Súčasná politika v oblasti klímy zbytočne podkopáva hospodársky systém a ohrozuje životy v krajinách, ktorým bol odmietnutý prístup k dostupnej nepretržitej elektrickej energii.“ Tvrdí správa a dodáva: „Žiadame vás, aby ste sa riadili politikou v oblasti klímy založenú na spoľahlivej vede, realistickej ekonomike a skutočnom záujme o tých, ktorí boli poškodení nákladnými, ale zbytočnými pokusmi o zmiernenie, „vyhlasujú vedci.

One Reply to “Nie je žiadna klimatická kríza a neexistuje dôkaz, že za sucho môže globálne otepľovanie, tvrdí správa 500 odborníkov na klímu”

  1. To ich „globálne otepľovanie“ je dôsledok nadmerného osievania a sprejovania oblohy chemtrailovými zmesami, ktoré sú nadmerne obohatené práškovými prímesami ťažkých kovov.
    Takto zasajrajtovaná obloha vytvára omnoho väčší skleníkový efekt než ako CO2 !
    Preto pridávajú do chemtrailových zmesí prášky ťažkých kovov, aby vytvorili okolo planéty kovový film – a takto vytvárajú z oblohy globálnu anténu… K čomu ? – To si doplňte sami…
    Pamätám si oblohu za mojich detských čias – (cez deň) bezoblačná obloha bola skoro tmavo modrá a keď sa človek na ňu pozrel, až sa mu z tej hĺbky hlava zatočila. A oblaky na tej tmavej modrej oblohe len tak žiarili belosťou !
    Dnešná generácia mladých ľudí už nevie ako má vyzerať čistá a zdravá obloha, lebo ju vidia stále v akomsi opare s bielym chemtrailovým závojom, alebo s chemtrails čiarami po lietadlách krížom-krážom cez celú oblohu a myslia si, že je to normálne. … No toto určite nie je normálne !!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *