Politika

Nie je žiadna klimatická kríza a neexistuje dôkaz, že za sucho môže globálne otepľovanie, tvrdí správa 500 odborníkov na klímu

Viac ako 500 vedcov a odborníkov v oblasti klímy a príbuzných odborov zaslalo “Európske vyhlásenie o zmene klímy” generálnemu tajomníkovi Organizácie Spojených národov. V ňom žiadajú o dlhú a starostlivú debatu o klimatických zmenách na vysokej úrovni.

Kým šestnásťročná školáčka a klimatická alarmistka Gréta Thunbergová vystúpila na summite OSN a obviňovala politikov z nečinnosti, vedci naopak vyzývajú na odpolitizovanie debaty, aby sa zabránilo hystérii. “Veda okolo klímy by mala byť menej politická, zatiaľ čo politika v oblasti klímy by mala byť viac vedecká,” uvádza sa vo vyhlásení. “Vedci by sa mali otvorene zaoberať neistotami a zveličením svojich predpovedí globálneho otepľovania zatiaľ čo politici by mali spočítať skutočné prínosy aj imaginárne náklady na prispôsobenie sa globálnemu otepľovaniu a skutočné náklady, ako aj imaginárne prínosy zmierňovania.”

“Neexistuje žiadna klimatická núdza, preto nie je dôvod na paniku a poplach,” poznamenávajú. “Neexistujú žiadne štatistické dôkazy o tom, že globálne otepľovanie zosilňuje hurikány, záplavy, suchá a podobné prírodné katastrofy, alebo ich robí častejšími,” vyhlásili. “Opatrenia na zníženie emisií CO2 sú rovnako škodlivé ako nákladné. Napríklad veterné turbíny zabíjajú vtáky a netopiere a plantáže palmového oleja ničia biodiverzitu dažďových pralesov. “

Vedci najmä kritizujú modely všeobecného obehu klímy, na ktorých je medzinárodná politika v súčasnosti založená, ako “nevhodné pre svoj účel”.

“Súčasná politika v oblasti klímy zbytočne podkopáva hospodársky systém a ohrozuje životy v krajinách, ktorým bol odmietnutý prístup k dostupnej nepretržitej elektrickej energii.” Tvrdí správa a dodáva: “Žiadame vás, aby ste sa riadili politikou v oblasti klímy založenú na spoľahlivej vede, realistickej ekonomike a skutočnom záujme o tých, ktorí boli poškodení nákladnými, ale zbytočnými pokusmi o zmiernenie, “vyhlasujú vedci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *