Ničenie majetku nie je, násilie ', tvrdí reportérka magazínu The New York Times a držiteľka Pulitzerovej ceny - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ničenie majetku nie je, násilie ‘, tvrdí reportérka magazínu The New York Times a držiteľka Pulitzerovej ceny

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Reportérka magazínu The New York Times sa v televízii rozhodla brániť súčasné protesty a rabovanie. Podľa nej rozhodne nejde o “násilie” a nemožno ničenie majetku porovnávať s útokmi polície proti černošskej populácii.

“Ničenie majetku, ktorý sa dá nahradiť, nie je násilie. Popisovať dve tak rozdielne veci rovnakými termínmi je podľa môjho názoru nemorálne, “uviedla držiteľka Pulitzerovej ceny Nikole Hannah-Jonesová pre televíziu CBSN. Snažila sa tak vysvetliť, že z jej pohľadu nemožno porovnávať násilia na ľuďoch a ničenie majetku, informujú Lidovky.cz

Pojem “násilie” by mal podľa novinárky byť asociovaný primárne s prípadmi, ako bola vražda štyridsaťšesťročného černocha George Floyda v Minneapolis, ktorú spáchal biely policajt Derek Chauvin.

“Násilie sa pre mňa odohráva, keď policajt kľačí mužovi na krku, kým z neho nevyprchá život,” vysvetlila Hannah-Jonesová, zatiaľ čo v mnohých mestách USA prebiehalo rabovania, ničenia výkladných skríň aj automobilov. “Každý rozumný človek by povedal, že by sme nemali ničiť majetok iných ľudí. Ale nežijeme v rozumných časoch, “dodala.

“Títo ľudia protestujú proti policajnému násiliu znovu a znovu, rok za rokom a stále vidíme nové zábery, na ktorých niekto zabije človeka len preto, že údajne použil falošnú dvadsaťdolárov bankovku. Zákony sú proti týmto ľuďom. Nemôžete potom očakávať, že budú hrať podľa pravidiel, keď policajti nehrajú.”

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *