Slovensko

Neprispôsobivým občanom v Gelnici chcú postaviť byty na vyššej úrovni, ako žijú teraz

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Primátor mesta Gelnica má problém. Pre neporiadok a zničené zdevastované obydlia neprispôsobivých rómskych občanov žijúcich priamo v centre mesta sa mu nedarí získať investorov a rozvíjať tak mesto.

“Je ťažké získať investora, ktorý by urobil nejaké nájomné byty v meste alebo budovu s polyfunkciami. Aj cena nehnuteľností ide dole,“ povedal Tomaško pre RTVS.

Keďže väčšina neprispôsobivých občanov sú obyvateľmi Gelnice, podľa primátora jedinou možnosťou, ako ich z centra mesta vysťahovať, je zabezpečiť im náhradné bývanie. A to im chce mesto vytvoriť v lokalite Pod Hájom.

“Jediné riešenie, ako im nájsť náhradné ubytovanie, je vystavať im cez Štátny fond rozvoja bývania nejaké sociálne byty.” vyhlásil primátor.

Rómovia tam však odísť k ostatným nechcú. V lokalite mimo mesta by im postavili sociálne byty, škôlku, komunitné centrum či obchod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *