Neočkovaní Slováci už nemôžu ísť k lekárovi bez testu. Niekde testovanie aj trikrát týždenne - MAGAZÍN 1
Slovensko

Neočkovaní Slováci už nemôžu ísť k lekárovi bez testu. Niekde testovanie aj trikrát týždenne

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Využiť služby u lekárov bude pre neočkovaných problém. Budú sa musieť v určitých prípadoch testovať PCR testom a to dokonca aj niektorí očkovaní.

Povinný test až trikrát do týždňa pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní a náhodou by sa chceli vybrať k všeobecnému lekárovi, zubárovi, prípadne na bežnú masáž či rehabilitáciu do nejakého ústavného zariadenia, polikliniky, zdravotného strediska alebo ambulancie.

Aj to sú jedny z noviniek, ktoré schválila vláda a nezaočkovaní si ich nemuseli všimnúť. A práve obmedzenia u lekárov či iných zdravotníckych službách patria medzi najkritizovanejšie. Ak chcú chodiť na rehabilitácie alebo masáže, musia sa testovať viackrát týždenne. Ambulancie (aj zubné) môžu u neočkovaných vyžadovať antigénový alebo PCR test. Pri hospitalizáciách potrebujú test všetci, a to PCR nie starší ako hodín.

„V tomto smere ide o čas, kým sa z epidemiologického hľadiska spoločnosť nepremorí, kým neustúpi pandémia, kým nebude zaočkovaná kritická skupina,“ povedal o novele zákona pre médiá minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.