Neočkovaní Slováci si užívajú vianočné trhy v Budapešti. Naše námestia sú mŕtve, podnikatelia krachujú (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Neočkovaní Slováci si užívajú vianočné trhy v Budapešti. Naše námestia sú mŕtve, podnikatelia krachujú (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kým sú slovenské námestia bez vianočných trhov už ďalší rok a remeselníkom či varičom punčov ostávajú len oči pre plač, Slováci chodia na trhy do Budapešti či na víkendové pobyty do Poľska.

Čitateľ Tomáš nám poslal videá z piatkovej Budapešti, kde si ľudia užívajú čaro Vianoc. Sám nie je očkovaný a má len doklad (na papieri) o prekonaní covidu. Na trhy vás totiž pustia v Budapešti len vtedy, ak ste očkovaný alebo prekonaný. Ako to ale kontrolujú?

Tomáš nám povedal, že strážnik to kontroluje asi tak, že keby ste mu ukázal akýkoľvek papier, aj trebárs z nákupu, tak vás dnu pustí “Vôbec si to nepozrie” dodal.

V Budapešti tak stretnete stovky vysmiatych Slovákov. A nie len tak. Slováci si utekajú užiť aj do poľského Zakopaného, kde nikto nerieši, či ste očkovaný. Môžete využívať hotely, reštaurácie, služby aj sa zabaviť na diskotéke. Nuž a naša ekonomika zatiaľ krachuje a slovenskí podnikatelia počítajú straty či totálne krachujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *