Slovensko

Neočkovaní a netestovaní Slováci v karanténe nebudú môcť voliť, tvrdí Schlosár

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár upozorňuje, že vláda podľa neho pseudokauzami zakrýva prípravu nového zákona, ktorým by mohla odobrať volebné právo vybraným ľuďom.

V zákone sa má upraviť paragraf, týkajúci sa prekážky práva voliť, po novom paragraf ustanovuje, že “prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia, ak osobitný zákon v čase pandémie neustanoví inak”.

Kotlebovec Schlosár upozorňuje, že takýmito zákonom by podľa neho mohla vláda v budúcnosti zakázať voliť ľuďom, ktorí sa odmietajú očkovať či testovať. Podľa neho stačí, ak hlavný hygienik pošle obyčajnou vyhláškou neočkovaných a netestovaných do karantény a tak nebudú môcť voliť.

„Samozrejme vláda tvrdí, že nemá takéto zámery, že nemá takéto ciele, ale omnoho dôležitejšie ako, nejaké deklarácie sú fakty. Na faktoch záleží a faktom je to, že táto novela zákona o volebnom práve teoreticky umožňuje odoberanie volebného práva neočkovaným a netestovaním. A čo je dôležitejšie, na rozdiel od minulosti, urobí toto odoberanie volebného práva na Slovensku v praxi vykonateľným“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *