Zo sveta

Nemožné sa stáva skutočnosťou. Facebook končí, oznámil dnes šéf spoločnosti a prezradil novinku

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Spoločnosť Facebook končí. Teda končí jej názov, ktorý pozná celý svet. Nový názov má byť Meta.

Zmení sa však len názov spoločnosti, nie názov sociálnej sieti, cez ktorú komunikujeme či pridávame fotografie a statusy.

Zmenu oznámil zakladateľ Mark Zuckerberg, ktorý zároveň prezentuje novú víziu firmy, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram alebo četovacie aplikácie Messenger a WhatsApp. Podľa portálu The Guardian nový názov odkazuje na takzvané metaverzum, čo v preklade znamená internetový svet.

„Sme na začiatku ďalšej kapitoly pre internet a je to ďalšia kapitola aj pre našu spoločnosť,“ píše v úvode svojho statusu.

„ Naša misia zostáva rovnaká – aj naďalej je to o spájaní ľudí. Naše aplikácie a ich značky sa tiež nemenia,“ napísal Zuckerberg. Vysvetlil tiež, že názov Facebook nezahŕňal všetko, čo spoločnosť robí.

„Ďalšia platforma bude ešte viac pohlcujúca – stelesnený internet, na ktorom budete mať skúsenosti, nie sa naň len pozerať. Hovoríme tomu metaverza a dotkne sa každého produktu, ktorý vytvoríme. Definujúcou kvalitou metaverza bude pocit prítomnosti, ako keby ste boli práve s inou osobou alebo na inom mieste. Cítiť sa skutočne prítomný s inou osobou je konečným snom sociálnych technológií. Preto sa zameriavame na jeho budovanie,“ dodáva šéf Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *