Nemecký súd schvaľuje detské sobáše - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nemecký súd schvaľuje detské sobáše

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Informoval o tom na sociálnej sieti český politik Tomio Okamura.

“Nemecko potvrdzuje svoju islamizáciu. De facto totiž legalizovalo islamské právo šaría, keď spolkový súdny dvor vydal rozhodnutie, že nový zákon, ktorý zakazuje detské sobáše, môže byť protiústavný, pretože všetky manželstvá, vrátane sobášov uzatvorených podľa práva šaría, sú chránené Ústavou (Grundgesetz)” uvádza Okamura vo svojom príspevku.

Konkrétne sa jedná o sobáš, kde bolo zosobášené 14 ročné Sýrske dievčatko so svojim 21 ročným bratrancom. Spolu prišli do Nemecka na vrchole migračnej krízy v roku 2015 a súd ich manželstvo uznal za platné.

Rozhodnutie súdu prakticky otvára v Nemecku dvere legalizáciu detských sobášov uzatvorených podľa práva šaría a je jedným z rastúceho počtu prípadov, keď nemecké súdy podporujú vytvorenie paralelného islamského právneho systému v krajine. Dodal Okamura.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *