adplus-dvertising

Nemecko vyzýva na obmedzenie práv ľudí, ktorí nie sú očkovaní proti koronavírusu

Politici a osobnosti verejného života v Nemecku volajú po obmedzení práv občanov neočkovaných proti covidu-19.

Napríklad Markus Söder, predseda vlády Bavorska a spolupracovník kancelárky Angely Merkelovej vo vládnucej aliancii CDU / CSU zdôraznil, že obnovenie práce, zariadení a inštitúcií uzavretých z dôvodu lockdownu priamo závisí na zvyšovaní počtu očkovaných občanov.

„Plná a neobmedzená sloboda môže byť iba s očkovaním. Bez očkovania nie je sloboda, prinajmenšom v takej podobe, ako si ju predstavujeme, „vyhlásil politik.

Wolfram Henn, člen Nemeckej rady pre etiku, v rozhovore pre noviny Rheinischer Post vyzval k povinnému očkovaniu učiteľov a pedagógov v materských školách a zdôraznil, že „tí, ktorí si zvolili povolanie súvisiace so zraniteľnou skupinou ľudí, nesú osobitnú zodpovednosť“.

Hoci deti znášajú vírus lepšie ako dospelí, môžu sa stať nositeľmi a hrozbou pre ľudí, ktorí nemôžu byť zo zdravotných dôvodov zaočkovaní, upozorňuje Henn.

Peter Heinz, šéf lekárskej asociácie spolkovej krajiny Porýnie-Falcko v rozhovore pre noviny Rhein-Zeitung uviedol, že „neočkovaní občania nemajú právo zložiť si ochranné rúška, nemôžu chodiť na štadióny ani do bazénov a nakupovať bez rúška“.

Dodal, že jednotlivcom, ktorí nezískali plnú ochranu pred koronavírusom, „by nemalo byť dovolené jazdiť na dovolenku“. Podľa predsedu asociácie „by sa nátlak na neočkovaných mal zvyšovať, pretože predstavujú hrozbu pre spoločnosť“.

Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva Spolkovej republiky Nemecko bolo do minulého štvrtka plne zaočkované proti koronavírusu viac ako 40% nemeckých obyvateľov, takmer 58% dostalo aspoň jednu dávku.