Zo sveta

Nemecko: Pumpár vyzval muža, aby si dal rúško. Ten ho rovno strelil do hlavy

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Muž odmietajúci nosiť rúško zastrelil pokladníka čerpacej stanice v západonemeckom meste Idar-Oberstein. O víkendovom incidente v pondelok podľa agentúry DPA informoval príslušný štátny zástupca. Muž sa údajne rozčúlil, že mu pokladník nechcel predať pivo, pretože nemal chránené dýchacie cesty, ako v Nemecku nariaďujú protiepidemické predpisy.

Štyridsaťdeväťročný Nemec bol zatknutý a je podozrivý z vraždy. Podľa štátneho zástupcu Kaia Fuhrmann sa priznal, že zabil 20-ročného študenta, ktorý bol na čerpacej stanici na brigáde, mierenou strelou do hlavy.

Podľa vyšetrovateľov sa podozrivý sťažoval na situáciu okolo koronavirusovej pandémie. Cítil sa byť zatlačený do kúta a uviedol, že „nevidel iné východisko“ ako to dať najavo. Obeť sa mu pritom zdala byť „zodpovedná za celkovú situáciu, pretože presadzovala pravidlá“, uviedol Fuhrmann.

Muž v sobotu večer vstúpil do predajného priestoru čerpacej stanice bez rúška a pri pokladni chcel zaplatiť dva balíky po šiestich pivách. Pokladník ho upozornil na rúškovú povinnosť, načo zákazník odišiel a pohrozil mu rukou, vyplýva z vyšetrovania.

Zhruba o hodinu neskôr sa muž na benzínke objavil znova. Tentoraz mal nasadenú rúšku, vzal balík pív a šiel k pokladni, kde si rúšku zložil. Pokladník ho opäť nabádal k dodržiavaniu povinnosti. Nato páchateľ vytasil revolver a mladíka zastrelil.

Podozrivý bol v nedeľu ráno zadržaný priamo v policajnom areáli v Idar-Obersteine. „Predpokladáme, že sa chcel sám priznať,“ povedal policajný prezident v Trieri Friedel Durben. „Je to v každom prípade zvláštny prípad -⁠ na policajnom prezídiu v Trieri, ani v krajine Porýnie-Falcko sme ešte nemali taký trestný čin, pri ktorom by sa dala tušiť súvislosť s koronavírusom,“ povedal Durben.