Nemecká vláda minula 5 miliónov eur, aby zamestnala dvoch migrantov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Nemecká vláda minula 5 miliónov eur, aby zamestnala dvoch migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká vláda minula na projekty pre migrantov, ktoré im majú pomôcť nájsť si prácu 5 000 000€. Za tieto obrovské peniaze však dokázali pomôcť len dvom migrantom. Informuje o tom nemecký portál welt.de

Za týmto projektom stojí nemecká ministerka obrany a najnovšie šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorej tento projekt prirástol k srdcu. Médiá však označili tento projekt za neúčinný a neekonomický.

V roku 2016 a 2017 vyhľadalo v Nemecku dokopy 217 migrantov kurzy v oblasti technológii, remesiel a lekárskych služieb. To všetko stálo päť miliónov eur, čo vychádza 23 000€ na jedného migranta. Podla správy ministerstva si z týchto 217 migrantov našli prácu len dvaja.

Politici v EÚ nám však tvrdia, že migranti majú zachrániť ekonomiku v Európe. Pravda je však taká, že zatiaľ čo na ich záchranu, živobytie a rôzne kurzy míňame milióny eur, prácu si v celom Nemecku našli len dvaja. Takto teda ekonomiku nezachránime.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *