Zo sveta

Nemecká futbalová hviezda uviedla, prečo sa nechce dať zaočkovať a nastalo peklo!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Futbalový reprezentant Kimmich vyvolal širokú verejnú diskusiu, pretože sa nechce nechať očkovať proti covidu. Chce počkať, kým budú vyvinuté bezpečné vakcíny. Neexistujú žiadne dlhodobé štúdie so súčasnými vakcínami, tvrdí.

Mainstreamové médiá a rôzni politici reagovali zdesene. Politik SPD Karl Lauterbach napríklad povedal: „Nie je dobre, že nie je očkovaný. Jeho vyjadrenie názoru by spôsobilo problémy.“ Iní tvrdia, že nemôže byť takýto vzor.

Ale pre mnoho občanov, ktorí kritizujú koronavírusovú politiku a opatrenia vlády Merkelovej-Scholzovej, sú jeho vyhlásenia úľavou, pretože o nich sú teraz nútené informovať aj mainstreamové médiá.

Joshua Kimmich na televíznom kanáli „Sky“ vyhlásil, že ešte nebol očkovaný proti Covid-19, pretože má „osobné obavy“, pretože neexistujú žiadne dlhodobé štúdie.

Nemecký politik Oskar Lafontaine vystupuje v „debate o očkovaní“ o profesionálovi Bayernu Joshuovi Kimmichovi a na facebooku napísal:

Už dlhú dobu bolo pozorované, že polemické slovo „Covidioten“ sa vzťahuje na mnohých ľudí, ktorí sú v Nemecku považovaní za odborníkov a ktorí veria, že môžu poučovať ostatných. Reakcia na vyhlásenie hviezdy Bayernu Joshuy Kimmicha, že nie je očkovaný, pretože nepozná dlhodobé následky vakcín, čaká na klasickú vakcínu (mŕtva vakcína), opäť ukazujú stav nemeckej odbornosti.

Vedúci Inštitútu Paula Ehrlicha Klaus Cichutek povedal:

„Všeobecne platí, že u vakcín sa väčšina vedľajších účinkov objaví v priebehu niekoľkých hodín alebo dní, v zriedkavých prípadoch dokonca po týždňoch. Dlhodobé vedľajšie účinky, ktoré sa objavujú až po rokoch, nie sú u vakcín všeobecne známe.“

Predseda Stiko Thomas Mertens povedal tlačovej agentúre DPA: Vo vede existuje konsenzus, že vedľajšie účinky, ktoré sa objavia neskoro po očkovaní, sa „nevyskytujú alebo sú u jednotlivých vakcín extrémne vzácnou raritou“.

Nemusíte ani poznať prípady, kedy boli pozorované dlhodobé účinky očkovania, postačí citácia zo zmlúv, ktoré boli uzavreté s výrobcami vakcín Biontech/Pfizer:

„Kupujúci berie na vedomie, že dlhodobé účinky a účinnosť vakcíny je v súčasnej dobe neznáma a že vakcína môže mať nežiaduce účinky, ktoré sú v súčasnosti neznáme.“

Ak by mal šéf Inštitútu Paula Ehrlicha a predseda Stálej vakcinačnej komisie pravdu, potom by farmaceutická spoločnosť nemala mať nápad chrániť sa týmto spôsobom.

Kimmich je nielen vynikajúci futbalista, ale vie aj jasnejšie myslieť ako niektorí takzvaní experti. A to, že rovnako ako mnoho ďalších čaká na klasickú vakcínu, vyvoláva otázku, prečo Európska lieková agentúra (EMA) stále neschválila klasickú vakcínu, hoci dve čínske mŕtve vakcíny od Sinovac a Sinopharm sú celosvetovo použité už miliónkrát, dodáva Oskar Lafontaine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *