Nekompromisný Naď: Rusi majú ukončiť svoje cvičenia a ísť z ukrajinských hraníc preč! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Nekompromisný Naď: Rusi majú ukončiť svoje cvičenia a ísť z ukrajinských hraníc preč!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď bol dnes hosťom v diskusnej relácii televízie TA3 V Politike, kde povedal, že by bola škoda, keby Slovensko muselo ruskú vakcínu vrátiť.

Naď uviedol, že Rusko využíva Sputnik na šírenie svojich záujmov. V relácii sa zároveň vyjadril minister Jaroslav Naď k fungovaniu Severoatlantickej aliancie. Na poslednom summite EÚ za prítomnosti šéfa Jensa Stoltenberga sa hovorilo o možnosti vytvorenia spoločnej armády EÚ. „Je veľmi ľúbivé hovoriť o projekte jednotnej armády EÚ, ale som pragmatik a poviem, že sme veľmi ďaleko od toho, aby sa to dalo zrealizovať. Ak niekto o tomto blúzni, tak si o projekte spoločnej armády EÚ musí uvedomiť, že to je záležitosť na desaťročia. Severoatlantická aliancia funguje 72 rokov a nik si sa tie roky nedovolil zaútočiť na člena NATO“, povedal Naď na TA3.

Pozorne sledujeme a vyhodnocuje súčasnú situáciu na Ukrajine a v Rusku. Budeme veriť, že toto napätie nebude eskalovať, pretože je dnes pravdou, že také množstvo vojakov, ako má Ruská federácia na hraniciach s Ukrajinou mala naposledy v roku 2014. Vnímam, že ide len o náznak deklarovania sily a pevne verím, že sa druhá strana nespustí iskru a nespustí konflikt. Nech si Rusi ukončia svoje cvičenie a nech idú z hraníc preč“, povedal minister obrany. Zároveň Jaroslav Naď uviedol, že v tejto chvíli na hraniciach Ukrajiny sa nenachádza žiadny vojak NATO.