Nejasné americké voľby? Generálny prokurátor USA schválil vyšetrovanie možného podvodu počas volieb

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Generálny prokurátor USA, Bill Barr odobril začatie prešetrovanie údajného podvodu počas posledných prezidentských volieb, informovala o tom agentúra DPA.

Agentúra DPA však dodáva, že aj keď bolo toto oprávnenie generálnym prokurátorom Barrom schválené, nič nenaznačuje tomu, že by rezort spravodlivosti mal dôkazy o existencii volebných podvodov, ako stále tvrdí Trump a jeho tím.

Bill Barr prokurátorov poveril, aby v istých prípadoch vyšetrili opodstatnené obvinenia z nezrovnalostí pri hlasovaní alebo sčítaní hlasov. Chce, aby sa tak stalo ešte pred osvedčením volieb v danej jurisdikcii.

„Takéto vyšetrovania je možné vykonať, ak existujú jasné a potenciálne dôveryhodné podozrenia z nezrovnalostí, ktoré by v prípade dokázania mohli mať dôsledky pre výsledok federálnych volieb v štáte,“ vysvetlil svoje rozhodnutie generálny prokurátor USA, Bill Barr.

[scribd id=483622101 key=key-LVrsXPMqmV6Hd5Qv7sKS mode=scroll]